Hastanemizde Suda Travay Doğum Hizmetimiz Devam Etmektedir.
30 Mart 2023

Günümüzde doğum sürecinde ağrıların azaltılmasına yönelik girişimsel olmayan yöntemlerin başında, bu sürecin suda geçirilmesi gelmektedir. Yapılan uluslararası çalışmalar, hidroterapinin annenin kaygısını azalttığını, doğuma uyumu kolaylaştırdığını, doğum memnuniyetini artırdığını göstermektedir. Ayrıca hidroterapinin anne ve bebeğe yönelik bilinen herhangi bir yan etkisinin olmadığı belirtmektedir.

Ev ortamını aratmayan sakin ve huzurlu bir ortam sunan Suda Doğum Üniteleri, aile bireylerinin de desteği ile anne adaylarının doğum sürecini ılık suda geçirmeleri doğum eylemini kolaylaştırmada etkin rol oynamaktadır.

Hastanemiz de, Hidroterapi Eşliğinde Travay konusunda pilot hastane olarak seçilmiş ve bu süreçte hastanemizde ilk kez bir anne adayı suda doğumla tanışmıştır. Hastanemizde suda doğum sürecini tecrübe etme şansı yakalayan anne Nurcan POYRAZ duygularını “Daha önceki üç doğumuna oranla bu doğumda daha az sancı çektim, odadaki müzik ve doğru aydınlanma beni çok rahatlattı, kendimi evimdeymiş gibi rahat hissettim. Sağlık çalışanlarının tecrübesi ve ilgisinden de çok memnun kaldım. Hastane yönetimi ve çalışanlarına çok teşekkür ederim “ şeklinde ifade etmiştir.

 • suda1.JPG
 • suda.JPG

 

HASTA GÖRÜŞLERİ

ebelerimiz ve hemşirelerden çok memnun kaldım. hepsine minnettarım. canan taşdemi̇r doğumumu gayet başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. suda doğumu söylediği ve yaptırdığı için ayrıca minnettarım. faydasını gördüm.  ağrımı azalttı. doğumu kolaylaştırdı. ebeler benimle çok güzel ilgilendiler.  temizlik personeline kadar herkes çok ilgiliydi. hepsine ayrı ayrı minnettarım ve teşekkür ederim.
DERYA KARA 28.03.2023

 • WhatsApp Image 2023-03-29 at 10.18.38.jpeg


Bu güzel ekiple suda doğum yapmak benim için hem özel hem de çok güzeldi. sevgili ebem Yaren AKKAŞ KARCAN'a benimle ilgilendiği için teşekkür ederim. benimle çok güzel ilgilendi.  3. doğumumu iyi ki burada yapmışım. ilgi ve alakaları için Canan TAŞDEMİR, Mine TAŞ, Tuğba ÇEVİK, Mervenur BAYRAMİÇ ve Betül YALÇIN'a çok teşekkür ederim.
DUYGU KARAKURT 15.03.2023

 • WhatsApp Image 2023-03-29 at 11.52.29.jpeg

Başlı başına mucizevi bir şey olan doğum sürecimi suda doğum yardımı ile daha kolay hale getirmek, hem sürece destek oldu,, hem de psikolojik olarak rahat hissetmemi sağladı. Emeği geçen bütün ebelere teşekkür ediyorum. Zorlu ve bir o kadar da korktuğum doğumdan hem personel desteği ile hem de hastanenin sunduğu imkanlar sayesinde güzel bir şekilde atlattım. 
Bundan sonra bu deneyimi yaşayacak olan gebelere tavsiye ediyorum.
Nurcan SAKAL 13.03.2023

 • WhatsApp Image 2023-03-29 at 11.53.25 (1).jpeg

Farklı bir duyguydu suda doğum yapmak, kendimi çok özel hissettirdi bana. Herkesin bu duyguyu tatmasını isterim. Bana yardımcı olan tüm ebelere özellikle Ebe Sümeyye ÇALIŞKAN, Aylin UCA, Elif ALKAN, Şerife ULU, Ayşegül AKDEMİR'e teşekkür ederim.
ELFAT İSMAİL 07.03.2023

Esenler Kadın Doğum Hastanesi'nde doğumumu yaptım tüm personel çok ilgililerdi. Suda doğumu önerdiler bende kabul ettim ve çok memnun kaldım. Doğum sancılarım suya girince azaldı, daha az ağrı hissettim kısa sürede doğumumu yaptım. Ebelerim çok güzel ilgilendiler. Hem sabah hem de akşam gelen ebelerin hepsi ilgililerdi.  Ayrıca doğumumu yaptıran Ebe Merve KARCI'ya çok teşekkür ederim.
AYCAN GÜÇ 27.02.2023

 • WhatsApp Image 2023-03-08 at 16.16.54.jpeg
 • WhatsApp Image 2023-03-08 at 16.16.56.jpeg

Hastaneye gelmeden önce çok kaygılıydım.  Ebelerle tanıştıktan sonra kaygım azaldı, her şey ile çok güzel ilgilendiler. Çok memnun kaldım. Herkese çok teşekkür ederim.
EDA ŞEN  21.07.2022

 • WhatsApp Image 2022-07-21 at 16.02.38 (1).jpeg
 • WhatsApp Image 2022-07-21 at 16.02.38.jpeg


25.02.2022 tarihinde Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde suda doğum yaptım. Suni sancı verilmeden doğumum takip edildi. Ebelerin beni rahatlatması, ilgileri çok hoşuma gitti. Devlet hastanesinde özel hastanede gibi muamele gördüm. Çok memnun kaldım her şey için teşekkür ederim.

Tuğba ŞENGÜL 25.02.2022


Çok memnun kaldım. Suda ağrılarım durdu.  Hale Ebeden çok memnun kaldım Allah razı olsun. Bütün ebelerden Allah razı olsun hiç rahatsız olmadım. Hepinizden  Allah razı olsun.

Besna YAVUZ  10.12.2019


Sevgili ebeler Allah hepinizden razı olsun. Suda doğum sayesinde ağrısız bir doğum gerçekleştirdim.  Sizlere sonsuz minnettarım ilk kez suda doğum yapan biri olarak gayet memnun oldum. Saygılarımla.

Suphiye ÇAKMAK  14.10.2019


 • IMG-20191014-WA0012.jpg
 • IMG-20191014-WA0013.jpg
 • IMG-20191014-WA0014.jpg


Sevgili Ebemiz Diler;  Bu 6. Doğumum ve en güzel doğumum gerçekleşti. Çok güler yüzlü ve ilgiliydiniz. Yaptığınız her şey için teşekkürler. Tüm ekibiniz harikaydı. İclal ebenin ilgisi ve desteği için  çok çok teşekkür ederim. Çok şevkatliydi.  Doğum yapan bir kadının ihtiyacı olan her şeyi ve daha fazlasını verdiniz.

Bilhan AK  11.10.2019


Öncelikle doğum ekibine çok teşekkür ederim.  İlgi, alaka ve güler yüzle doğumumu gerçekleştirdim. Hastaneyi, çalışanları, doktorları, ebeleri, asistanları herkes çok ilgi ve alakalıydı burada doğum yaptığım için çok mutluyum herkese tavsiye edeceğim. Doğumumda benimle ilgilenen İclal ve Gizem hanıma çok teşekkür ederim. Memnuniyetimi kelimelere sığdıramam Allah sizden razı olsun. Suda doğum olayında çok memnun kaldım.  Herkese tavsiye ederim.  Doğumumu kesinlikle kolaylaştırdığına inanıyorum.  Sancılarımı su da çekip doğuma girmem bana daha çok cesaret verdi bu yüzden her anneye tavsiye ediyorum. Esenler Kadın Doğum’a çok teşekkür ediyorum böylesi bir hizmette bulundukları  için sevgilerimle...

Mehtap BAĞCIK 27.09.2019


 • IMG-20190930-WA0001.jpg
 • IMG-20190930-WA0002.jpg


Suda doğumdan çok memnun kaldım ağrımı çok daha az hissettim öncesinde ağrımın azalacağını düşünmemiştim. Bu uygulama bana yapıldığı için çok memnunum herkese tavsiye ederim. Beni en çok mutlu eden şey eşimin de yanıma alınması oldu. Benimle ilgilenen Sümeyye hanımdan çok memnun kaldım.  Beni hiç yalnız bırakmadı doğumhane ekibine çok teşekkür ediyorum. Suda doğumu herkese tavsiye ederim. Hastanede çalışanlarda çok iyiydi. Doğumumu ve buradaki insanları hep güzel hatırlayacağım.

Esra ODUNKIRAN  15.09.2019


Suya  girdiğimde  ağrımı çok daha az hissettim. Benim için çok güzel bir deneyimdi. Çok memnun kaldım doğumu yaptıran Sümeyye  TOKAT  hanım ve Gizem  hanıma ve doğum ünitesi ekibine teşekkür ederim. Bu güzel deneyimi hayat boyu unutmayacağım.

Songül  AKTAŞ 09.09.2019Yaptığım normal doğumdan gayet memnun kaldım. Gerek çalışanlardan gerekse yapılan işlemlerden de güzel sonuç aldık. Yaptığım Suda Doğumla sancılarım bir nebze olsa da azaldı ve doğumumu yapmama  büyük katkı sağladı. Hastane ve çalışanlardan içiniz rahat olsun gayet ilgili ve alakalı çalışıyorlar. Tavsiye ederim.  Kafanızda soru işareti olmadan gelebilirsiniz. Sümeyye ve Perihan Hanım  olmak üzere bütün doğumhane ekibine teşekkür ederim.

Fatma ADSIZ  02.09.2019

Suda doğum tavsiyesiyle ebelerden ve doktorlardan çok memnun kaldım. Korkmama gerek yoktu çok iyilerdi.  Beyza’nın gösterdiği ilgiyi hiçbir hastanede görmedim. Allah bin kere razı olsun hastane çalışanlarından çok memnun kaldım.

Leyla DİLEKÇİ 06.08.2019

Doğumhaneye geldiğimde yakınlarım yanımda olmadığı için çok korku hissettim. Sümeyye hanım yanımda  olduğu için ve doğumhane ekibinin destekleriyle korkum  çoğunlukla azaldı. Bana suda travay geçirebileceğimi önerdiler. Suya girdikten sonra neredeyse ağrımı hiç hissetmedim. Çok memnun kaldım. Herkese öneriyorum. Doğumu yaptıran Sümeyye hanım ve doğumhane ekibine teşekkür ederim.

Nihal ARISOY   31.07.2019


Suda doğum rahatlattı. Daha rahat nefes almamı sağladı.  Herkese tavsiye ederim. Memnun kalacaksınız.


Emine KORKMAZ  18.07.2019


Merhaba harika ekip, ilk doğumunu yapan bir anne olarak yazıyorum size… Nasıl  güzel  bir ekip, nasıl ferah bir ortam, nasıl bir anne dostu hastanesiniz siz. Çok çok teşekkür ederim. Bana böyle bir güzel  bir doğum anısı bıraktınız ki. Suda çektiğim sancının hafifliği, Ebe hanımların ilgisi öyle güzel ki kaliteyi devlet hastanesinde bulmak bu algıyı kırmış olmanız çok harika özellikle Tuğba MANTARLI Ebe hanım, ve Gülseren Ebe hanıma ilgi ve bilgilendirmeler için çok teşekkür ederim.  Sağlıkla ve Hoşçakalın…

Ayşegül ÇELİKBAŞ   21.05.2019


Merhaba ben Esra BARDAKÇI, hastaneye 20 .03.2019 tarihinde yatışım oldu ve doğumhaneye alındım. Sancılarımı çekmeye başladım. Daha sonra Ebe Fatma DOĞAN   tarafından suda doğum teklifi geldi önce kararsız kaldım. Ama sonra ebe Fatma DOĞAN’a   güvenerek kabul ettim ve memnun kaldım. Suda sancılarımı çok hissetmiyordum. Bu hastanede doğum yaptığım için çok mutluyum ve memnunum. Başta Ebe Fatma DOĞAN olmak üzere tüm ekibine teşekkür ederim. Herkes çok vicdanlı ve ilgililerdi. Doğum esnasında  Ebe Fatma DOĞAN  bana çok güvendi hep yapabileceğimi  söyledi  ve şükür ki başardım, başardık… Hepsinden Allah razı olsun. 

Esra BARDAKÇI 20.03.2019


Bugün hastaneye kontrol amaçlı geldim. Ama doktor muayenesinden sonra yatış olduğunu söyledi. Biraz korku, biraz heyecan vardı ama Allah razı olsun ebelerimiz ve hemşirelerimiz çok ilgili davrandılar. Sürekli kontrol ettiler. Daha sonra ebeler suda doğumu tavsiye ettiler ben suda doğumu sadece sitenizde görmüştüm. Beni bilgilendirdiler ben de ebelerinize güvendim. İyi ki tamam demişim. Çok memnun kaldım. Çok tedirgindim canım acımasın diye ellerinden geleni yaptılar. Şimdi çocuğumu kucağıma almamla her şey son buldu. Çok mutluyum Allah herkesten razı olsun. Herkese tavsiye edeceğim. Mükemmel bir personel ve mükemmel bir hastane.          

Dilek BAKAN  19.02.2019


 • IMG-20190220-WA0003.jpg
 • IMG-20190220-WA0004.jpg
 • IMG-20190220-WA0002.jpg
 • IMG-20190220-WA0005.jpg


'’Suda doğum  hiç korktuğum gibi olmadı. İyi ki bu hastaneyi tercih etmişim. Her şeyden memnun kaldım. Bir an önce doğumdan kurtulup rahatça  bebeğimle ilgilenmek istedim. Özellikle Ebe Beyza Hanım’ın ve diğer çalışanların ilgisinden memnun kaldım. Çok güzel bir duygu  her şey yolunda olunca birde bebeğimin sağlığı yerinde olunca. Kendimi bir an önce toparlamamda suda doğumun faydası oldu.’’                             

Belgin YAZGI  05.02.2019


'’Suda doğum hep hayalimdi. Hastanede bu hizmet olduğunu  Sümeyye Hanım söyleyince kabul ettim. Çok mutlu oldum. Su ağrılarımı azalttı ve gerçekten çok memnun kaldım. Ebe hanımlar benimle çok ilgilendiler. Onlara çok teşekkür ederim.’’                                 

Fatma ORBAY  18.01.2019


'’Suda doğum için tereddütteydim. Ama buradaki çalışanların sayesinde kabul ettim. Ve gerçekten iyi ki kabul etmişim. Suyun verdiği rahatlıkla olabilecek en iyi seviyeye geldi doğum. Denemek isteyen anne adaylarına kesinlikle tavsiye ediyorum. ’’                                   

Pınar YILDIZ  24.12.2018


'’Doğumdan çok korkuyordum nasıl olacak diye ama bütün korkularımı hastane ebeleri sayesinde yendim. Suda doğum çok güzel ağrısız sancısız geçti. Herkese şiddetle tavsiye ediyorum. Özel hastaneden  daha iyi diyebilecek kadar güzeldi. Sonsuz teşekkürler. ’’

Amine AZAK  10.12.2018


 • acf4faa7-19f3-4aab-bda9-27a88885501a.jpgDoğumum başarıyla sonuçlandı çok güzel geçti. Bence suda doğum her hastanede olmalı.

Hülya AKTUN  06.12.2018Hakkında hiçbir  bilgiye sahip olmadığım suda doğum odasına gelirken tereddütteydim. Sonrasında ebe hanımların bilgi ve yardımıyla bu yola girdim. Çok ilgili ebeler ve asistler sayesinde doğum yoluna girdim.  Sancım olduğu sırada suda olduğum için bu sancının da şiddetini hafif bir şekilde hissettim. Güzel kızıma az sancılı ve ağrısız bir şekilde kavuştum. Çok çok memnun kaldım. Çok teşekkür ederim. 

Gülseren USTA  19.11.2018


''Merhaba ben Emine SÖYÜNCÜ. Hastaneden, hemşirelerden, ebelerden ve doktorlardan çok memnun kaldım. Suda doğumu tüm gebelere tavsiye ederim gerçekten çok rahatlatıcı ve güzeldi. Suda doğumun bu kadar güzel olduğunu bilseydim ilk doğumumu da bu hastanede yapardım. Doktorlara ve benimle ilgilenen herkese çok teşekkür ederim.’’

Emine SÖYÜNCÜ  12.11.2018


İlk başta Merhaba, ben doğumu burada yaptım gerçekten hem temiz hem de ilgilenmeleri gerçekten çok ama çok memnun kaldım  bir de sıcak suya girmek bambaşkaydı çok iyi ilgilendiler çok güzel bir duygu ve herkese tavsiye ederim gerçekten hiç pişman olmazsınız saygılarımla sevgilerimle...

Rojin  TOY  17-10-2018

   

 • 4.JPG
 • 5.JPG


Hastanenizden memnun kaldığımı söylemek isterim.  Suda doğumu hep merak etmiştim gerçekten ağrı azalıyor mu diye? Gerçekten de kolaylık sağlıyormuş, hastanenizin böyle bir imkanı olması ve herkesin faydalanmasını isterim. Üçüncü bir doğum yaparsam  İstanbul’da olursam tercihim yine sizin hastaneniz  ve doktorlarınız olacaktır. Hemşire ve ebeleriniz de bir o kadar iyi hepinize çok teşekkür ederim.  Hastaneniz ve çalışanlarınıza başarılar dilerim.

Başak KAHRAMANOĞLU 02.10.2018 • 4.JPG
 • 5.JPGBuradaki  hemşirelerden  doktorlardan  Allah razı olsun hepsi çok  iyi ilgilendiler.  Suda doğumu sağlıklı doğum yapmak isteyen  her gebe  adaylarına öneriyorum.  Özellikle Hanım ebe  ve Halenur  GÜLER  ebeye çok teşekkür ederim.

Remziye ÖZTÜRK 20.09.2018


  

 • IMG_4444.jpg
 • IMG_4446.jpg
 • IMG_4449.jpg
 • IMG_4454.jpg